• Najlepsze Pompy Ciepła | Vikersønn
  • Dział handlowy: +48 731 885 996

Historia Vikersønn

Historia Vikersønn

Vikersønn

Wymiana doświadczeń rozwój projektu

Historia firmy zaczęła się w roku 2002 w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, USA gdzie Jakub Szczęsny (jeden z założycieli) zdobywał doświadczenie i wiedzę w obszarze geofizyki i sejsmiki pod okiem dr. Marka Kozaka w firmie Acoustic Pulse. Niewiele później, bo w roku 2003 dzięki dr. Edwardowi Szczęsnemu, udało się nawiązać współpracę z Værås Brønnboring z Vikersund, w Norwegii. Początkowo były to drobne prace pomocnicze w firmie Oevinda Væråsa zajmującej się odwiertami w gruncie oraz instalacją pomp ciepła.

W międzyczasie Artur Haber (drugi założyciel firmy) zdobywał doświadczenie w administrowaniu sieciami telekomunikacyjnymi w DATACOM oraz doskonalił się w zarządzaniu zespołem sprzedażowym w firmie AWD z branży finansowej.

Zanim jednak powstał Vikersønn, Jakub Szczęsny oraz Artur Haber rozpoczęli w 2008 współpracę przy projekcie Ecoway, w obszarze którego prowadzili doradztwo ekologiczne. Doradztwo to polegało na przedstawianiu możliwości optymalizacji kosztów utrzymania domu, przy wykorzystaniu ekologicznych rozwiązań. Po roku analiz dostępnych alternatywnych źródeł energii, okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych jest pompa ciepła.

Założenie firmy Vikersønn

Bazując na wcześniejszych doświadczeniach, oraz inspirując się wiedzą zdobytą w Norwegii, Jakub Szczęsny i Artur Haber założyli firmę Vikersønn. Pod doświadczonym okiem Oevinda Væråsa zaczęto kompleksowo realizować na terenie całej Polski instalacje pomp ciepła, wraz z odwiertami oraz ogrzewaniem podłogowym.

Sukces i szybki wzrost

Wtedy do firmy dołączył Wojciech Oszczak, ekspert z dziedziny konstrukcji pomp ciepła, autor publikacji i książek, jak na przykład „Ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła”. Niedługo po tym został otworzony zakład produkcyjny pod Warszawą, a osobą która nadzoruje cały proces produkcji jest Wojciech Oszczak. W zakładzie pompy ciepła są składane ręcznie, z podzespołów dostarczanych jedynie przez sprawdzonych producentów.

Na przestrzeni kilku lat firma Vikersønn usamodzielniła się. Produkuje i dystrybuuje pompy ciepła na terenie Polski, jak również na rynku niemieckim. Realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe dofinansowane przez UE. W planach ma wciąż dynamicznie sie rozwijać i oferować swoje produkty i usługi na kolejnych europejskich rynkach.