Instalacja ogrzewania podłogowego

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

Ze wzgledu na niską temperaturę wymaganą do ogrzewania podłogowego, pompa ciepła sprawdza się lepiej niż inne źródła ciepła. Dlatego też, pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe współpracują ze sobą optymalnie zapewniając komfort, wygodę i bezpieczeństwo dla domowników. W instalacji nie stosuje się dodatkowych mieszaczy i obiegów o różnych temperaturach jak to ma miejsce w przypadku zastosowania kotłów w połączeniu z ogrzewaniem grzejnikowym.

Przebieg prac instalacyjnych

Instalatorzy Vikersønn kompleksowo zajmują się wszystkimi pracami niezbędnymi do montażu pompy ciepła w Państwa budynku. Prace zaczynamy od wykonania odwiertów pod dolne źródło pompy ciepła oraz rozłożenia rur do instalacji ogrzewania podłogowego. Następnie po zalaniu posadzek i przygotowaniu pomieszczenia do montażu pompy ciepła, instalowane są grupy bezpieczeństwa, pompy obiegowe oraz wyprowadzenie pod pompę ciepła.

Vikersonn ogrzewanie podłogowe pompą ciepła.

Montaż pomieszczenia grzewczego

Montaż pompy ciepła następuje po ukończeni instalacji centralnego ogrzewania (C.O.) oraz ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Obydwa układy muszą być napełnione, odpowietrzone i przygotowane do pracy z pompą ciepła. Wtedy też uruchamia się cały układ, reguluje jego pracę i ustala krzywe i temperatury działania.

Zobacz infografikę ilustrującą krok po kroku proces kupna i instalacji pompy ciepła w Twoim domu.

Kalkulator


Infolinia

22 308 10 10