Pompy ciepła – technologia przyszłości

Pompy ciepła, to zdaniem większości ekspertów ogrzewnictwa, technologia przyszłości dostępna już dziś w przystępnych cenach. Każdy, kto decyduje się na stosowanie pompy ciepła, wybiera rozwiązanie ekologiczne, tanie w eksploatacji i niezawodne. Są kraje gdzie ponad 80% nowobudowanych domów ogrzewanych jest przez pompy ciepła – taka przyszłość czeka całą Unię Europejską. Troska o środowisko naturalne oraz oszczędności w rachunkach sprawiają, że pompy ciepła nie mają sobie równych.

Gruntowa pompa ciepła zasila 80% nowo budowanych domów w Szwecji” *

Pompa ciepła Vikersonn Bjorn z zasobnikiem

Jak działają pompy ciepła?

Więcej na temat działania pompy ciepła w zakładce: pompy ciepła zasada działania. W skrócie: pompy ciepła to duże lodówki, które próbują schłodzić ziemię – dzięki temu energia skumulowana w gruncie przekazywana jest do budynku i wykorzystywana do ogrzewania. Pompy ciepła zajmują się „transportowaniem” ciepła, a nie ogrzewaniem, dlatego też koszty ich eksploatacji są najniższe.

Pompy ciepła VIKERSØNN BJØRN

Technologia CRES wykorzystywana przez pompy ciepła Vikersønn Bjørn opracowana została z przeznaczeniem do wieloletniej, bezobsługowej pracy. Dodatkowe zabezpieczenia obiegu, w tym jego serca - sprężarki, mają na celu maksymalne wydłużenie żywotności i bezawaryjności. Zainteresowanych szczegółami technicznymi zapraszamy na stronę: specyfikacja techniczna.

Ceny pompy ciepła

Koszty inwestycji w pompy ciepła w porównaniu z innymi źródłami ciepła, w zasadzie wyższe są o kwotę wykonania odwiertów, które to właśnie są źródłem ciepła. Reszta kosztów jest podobna i składają się na nią: koszty wykonania układu centralnego ogrzewania (najlepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe) oraz koszty montażu i instalacji urządzenia grzewczego (kocioł wraz z przyłączeniami). Dobrej jakości kocioł kondensacyjny wraz zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową i przyłączem gazowym kosztuje tyle, co montaż zakup pompy ciepła.

Gwarancja na pompy ciepła

Oferujemy aż 10 lat gwarancji na pompy ciepła Vikersønn Bjørn. Szczegółowe warunki gwarancji wkrótce na stronie.

 

 

Polecane artykuły z kategorii POMPY CIEPŁA:

 

* dane SVEP, cytat za: Kapuściński J., Rodzoch A., Geotermia niskotemperaturowa w Polsce – stan aktualny i perspektywy rozwoju. Ministerstwo Środowiska, Warszawa 2010.

Kalkulator


Infolinia

22 308 10 10