Jaki system ogrzewania powinienem założyć w domu?

Budując nowy dom najlepiej od początku zaplanować ogrzewanie niskotemperaturowe (ogrzewanie: podłogowe, ścienne, klimakonwektory), ponieważ jest efektywniejsze, zdrowsze i bardziej estetyczne niż system z grzejnikami.
Wodne ogrzewanie podłogowe to nie tylko najpopularniejszy system ogrzewania nowych domów jednorodzinnych. To nowy styl życia higienicznego, zdrowego i energooszczędnego. To ciepłe podłogi, na których bawimy się z dziećmi i chodzimy na bosaka bez obawy kataru. To czyste powietrze, bez unoszącego się kurzu, wysuszenia i niekorzystnej dodatniej jonizacji wywołanej gorącymi grzejnikami. To dobre samopoczucie i brak przeziębień dzięki optymalnemu, równomiernemu rozkładowi temperatury w pomieszczeniach. To brak mało estetycznych grzejników zabierających powierzchnię i utrudniających aranżację domu. Nie wymaga czyszczenia czy odnawiania. To mniejsze zużycie ciepła, dzięki czemu żyjemy taniej i bardziej ekologicznie. Ogrzewanie podłogowe to komfort i wielka przyjemność, na którą każdy nie tylko może, ale ze względu na swoje zdrowie powinien sobie pozwolić. Więcej informacji znajduje się w dziale ogrzewanie podłogowe.


Chcę podłogę drewnianą, czy mogę założyć ogrzewanie podłogowe?

Każda podłoga drewniana, której grubość nie przekracza 10mm będzie dobrze współdziałać z ogrzewaniem podłogowym. Jeżeli podłoga ma powyżej 10mm grubości należy skonsultować się z producentem podłogi i ustalić czy ten konkretny model jest zaprojektowany do działania z ogrzewaniem podłogowym.


Czy przy instalacji ogrzewania podłogowego można sterować temperaturą w różnych pomieszczeniach?

Tak, stosuje się zawory, którymi steruje się poszczególne obiegi grzewcze. W ogrzewaniu podłogowym nie zdają egzaminu termostaty ani żadne inne skomplikowane systemy sterowania z uwagi na dużą bezwładność cieplną tego systemu. Dla uzyskania maksymalnego komfortu cieplnego i bezobsługowego użytkowania kluczowe jest, aby system ogrzewania w domu był od początku odpowiednio zaprojektowany. Dlatego w fazie wyboru rodzaju ogrzewania należy sporządzić szczegółowy projekt instalacji CO. Pozwoli to odpowiednio wcześnie zaplanować konkretnie rozwiązania odpowiadające zarówno naszym oczekiwaniom, co do temperatury w pomieszczeniach jak i wymaganiom wynikających z technologii budynku.


Czy pompa ciepła działa też jako klimatyzator?

W naszej ofercie znajduje się dodatkowy moduł służący do chłodzenia pasywnego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy schłodzić wybrane pomieszczenia latem dużo taniej niż w standardowych systemach klimatyzacji. Moduł chłodzenia może współpracować z ogrzewaniem ściennym, klimakonwektorami lub ogrzewaniem podłogowym z wykluczeniem podłóg drewnianych. W praktyce jednak chłodzenie za pomocą ogrzewania podłogowego okazuje się nieskuteczne.

Kalkulator


Infolinia

22 308 10 10